Strona główna » Obroża i smycz behawioralna dla psa – Co to jest i jak używać

Obroża i smycz behawioralna dla psa – Co to jest i jak używać

obroża behawioralna dla psa

Obroża behawioralna dla psa to rozwiązanie, które sukcesywnie zyskuje coraz więcej zwolenników wśród właścicieli czworonogów. To inaczej smycz zaciskowa dla psa, która ukrócić może uciekinierskie zapędy każdego pupila. Smycz behawioralna dla psa to produkt, który można kupić w niemalże każdym sklepie zoologicznym, a jej zalety doceniło już całe grono użytkowników. Na czym polega fenomen smyczy?

Co to jest smycz behawioralna?

Smycz behawioralna to inaczej tzw. ringówka. Ma ona kształt pętli i na ogół zrobiona jest z łańcuszka. Smycz Cesara Millana, bo tak również bywa nazywany ten innowacyjny produkt, zaciska się na szyi zwierzęcia w momencie silnego naciągnięcia. Powoduje to u niego dyskomfort, co z kolei skłania do zaniechania tego typu działań w przyszłości. Takie rozwiązania stosuje się, gdy pies zachowuje się agresywnie wobec ludzi czy też wobec innych zwierząt lub też gdy nasz pupil nie potrafi dostosować tempa spaceru do kroku właściciela, ciągnąc go z całej siły w wybranym przez siebie kierunku. Co ważne, smycz zaciskowa dla psa może być stosowana tylko wówczas, gdy pies wykazuje takie zachowania sporadycznie. Nie należy jej zakładać, gdy zwierzę nieustannie ciągnie na smyczy. Ani smycz, ani obroża behawioralna nie będą w takim przypadku dobrym pomysłem.

behawioralna smycz treningowa

Co to jest obroża behawioralna?

Obroża behawioralna dla psa to rozwiązanie polecane bardzo często przez osoby, profesjonalnie zajmujące się pracą z psami i ich szkoleniem. Takie produkty wykonane są np. z liny wspinaczkowej i wyposażone w pętlę zaciskową ze stoperem. Jednym ze sposobów szkolenia zwierząt, przynoszącym najlepsze efekty, jest właśnie obroża zaciskowa opinie najlepiej oddają jej wartość jako skutecznego narzędzia szkoleniowego. Wspomaga ona komunikację z psem, uczy chodzenia przy nodze oraz posłuszeństwa wobec właściciela. Stoper, w który wyposażona jest często obroża behawioralna, chroni przed samoczynnym zsunięciem się z głowy zwierzaka.

obroża behawioralna

Jak używać smyczy behawioralnej?

Obroża behawioralna dla kota czy psa to produkt, który w żadnym wypadku nie powinien być używany przez amatorów, dzieci i niecierpliwych posiadaczów zwierząt, dla których szarpanie smyczą jest jedynym sposobem na komunikację ze swoim pupilem. Jeśli decydujemy się już na takie rozwiązanie, szczególną uwagę należy poświęcić sposobowi zakładania ringówki. Obroża behawioralna dla psa zakładana jest przez głowę, co może wywoływać u zwierzęcia spory stres. Trzeba ją również nieustannie kontrolować, by pozostawała na swoim miejscu.

To jeszcze nie wszystko! Behawioralna smycz treningowa wymaga prowadzenia zwierzęcia zawsze przy lewej nodze. Ci, którzy preferują odwrotną stronę, muszą zmienić swoje przyzwyczajenia i nawyki, chcąc korzystać z możliwości, jakie daje to narzędzie. Należy pamiętać również, że jest ono przeznaczone wyłącznie do treningu. Smycz behawioralna dla psa przestaje być konieczna, gdy zwierzę przejdzie już trening posłuszeństwa i nauczy się trzymać przy nodze przewodnika.

obroża zaciskowa opinie

Jak działa obroża zaciskowa?

Jeśli chcemy poznać skuteczność produktu, takiego jak obroża behawioralna dla psa opinie nie pozostawiają żadnych złudzeń – to najlepszy sposób, by okiełznać nieposłusznego czworonoga i przejść z sukcesem trening posłuszeństwa. Należy jednak odróżnić, czym jest obroża półzaciskowa, a czym smycz behawioralna z dławikiem. Obroża półzaciskowa zmienia swój obwód, gdy zwierzę zaczyna się szarpać chcąc np. pobiec za mniejszym pieskiem.

Wówczas następuje zmniejszenie obwodu obroży, która zaczyna zaciskać się na szyi zwierzęcia, powodując spory dyskomfort. Metalowe kółka uniemożliwiają pełne zaciśnięcie obroży, co eliminuje możliwość podduszenia, a jest wyłącznie sygnałem, wysyłanym przez właściciela w kierunku zwierzęcia. Smycz zaciskowa nie posiada żadnych takich ograniczeń. Zaciska się do oporu i z tego właśnie powodu nie powinna być używana przez zupełnych amatorów psich treningów.

smycz behawioralna dla psa

Zasady posługiwania się smyczą behawioralną

Udało się już wyjaśnić, czym jest smycz behawioralna jak działa ona w praktyce? Przede wszystkim właściciel powinien pamiętać, by z czworonogiem postępować bardzo delikatnie. Szarpanie czy niekontrolowane ciągnięcie nie może mieć w tym przypadku miejsca. Smycz zaciskowa behawioralna powoduje spory dyskomfort u zwierzęcia. Nie można doprowadzić do tego, by pies zaczął obawiać się wyjść i spacerów. Delikatne zaciśnięcie obroży behawioralnej powinno trwać zaledwie moment tak, by przypomnieć psu, kto dyktuje warunki.

Warto pamiętać również o pozytywnych wzmocnieniach. Behawioralna smycz treningowa to narzędzie do treningu, ale to właśnie pozytywne wzmocnienia mogą przyśpieszyć spodziewane efekty. Pogłaskanie psa, chwila zabawy czy pochwała z pewnością wzmocni trening i spowoduje, że zwierzę będzie chciało współpracować z właścicielem.

smycz cesara millana

Kiedy stosować smycz zaciskową?

Obroża behawioralna dla psa powinna być stosowana w czasie treningu. Nigdy natomiast nie można używać jej dla zwierzęcia, które ten etap ma już za sobą. Najlepsze rezultaty przynoszą one przy psach, atakujących inne zwierzęta i nie potrafiących chodzić przy nodze właściciela. Nie nadają się one jednak dla tych psów, które nieustannie szarpią i nie potrafią iść spokojnie.

Ciągle zaciskająca się smycz behawioralna mogłaby bowiem wywołać u nich traumę, trudną do pokonania. Jak widać, smycz zaciskowa dla psa to narzędzie, które należy stosować z głową i pełnym opanowaniem. W przeciwnym razie przyniesie więcej szkód niż pożytku, o czym powinien wiedzieć każdy właściciel czworonoga, decydujący się na takie właśnie rozwiązanie.

smycz zaciskowa dla psa

Czy obroża behawioralna jest bezpieczna?

Smycz behawioralna z dławikiem to narzędzie, które ma tyle samo wrogów, co zwolenników. Jedni uważają, że dyskomfort odczuwany przez psa nie jest wart jego posłuszeństwa, które można uzyskać innymi sposobami. Inni z kolei twierdzą, że obroża behawioralna to rozwiązanie idealne, które szybko przynosi oczekiwane rezultaty. Wszyscy natomiast chcieliby wiedzieć, czy smycz zaciskowa jest bezpieczna? Odpowiedź brzmi tak, ale tylko wtedy, gdy używamy jej racjonalnie. Nie wolno szarpać psa i pociągać go z dużą siłą. Smycz behawioralna dla psa wymaga delikatnych pociągnięć i dużej cierpliwości. Trzeba również kontrolować jej położenie, a gdy tylko obroża behawioralna się zsunie, natychmiast ją poprawiać. Wszystko po to, by nasz pies był bezpieczny, a chwilowy dyskomfort prowadził do oczekiwanych rezultatów bez budowania strachu i traumy przed kolejnym spacerem.

smycz zaciskowa

Smycz i obroża behawioralna – opinie znalezione w sieci

Smycz behawioralna dla psa opinie i oceny zbiera całkiem dobre, biorąc pod uwagę nieustającą dyskusję pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami tego typu rozwiązań. Za co cenią ją użytkownicy? Przede wszystkim za szybkie efekty, kompatybilny rozmiar i wytrzymałość. Ku zdziwieniu właścicieli, psy bardzo szybko zrozumiały zależność między szarpnięciem, a zaciskaniem obroży, przez co ich ruchy stały się bardziej wyważone i przemyślane.

Jeśli chodzi o smycz Cesar Millan opinie podkreślają również przydatność w trudnym terenie, błyskawiczne działanie i regulację długości. Dla użytkowników ważna okazała się również łatwość w utrzymaniu czystości. Nie da się ukryć, że chcąc kupić ceniony produkt, jakim jest smycz behawioralna sklep zoologiczny będzie mieć kilka modeli do zaproponowania. To właśnie tam można wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Jeśli interesuje nas smycz behawioralna allegro będzie również dobrym pomysłem, gdyż to właśnie tam opinie są wartościowe i szczere.

Podobnie sytuacja wygląda, gdy w centrum naszego zainteresowania znajduje się obroża behawioralna dla kota opinie na jej temat są równie dobre, a grono zadowolonych użytkowników nieustannie się powiększa, polecając produkty tego typu do treningu posłuszeństwa u mniejszych i większych zwierząt domowych.

1 komentarz do “Obroża i smycz behawioralna dla psa – Co to jest i jak używać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 14 =