Strona główna » Jakie drzwiczki do kominka z szybą wybrać?

Jakie drzwiczki do kominka z szybą wybrać?

Drzwiczki do kominka z szybą mogą wydawać się błahą rzeczą, jednak mają one znaczący wkład w ogólny wygląd wnętrza, w którym się znajdują. Dlatego jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem otwartego paleniska i chciałbyś w jakiś sposób zamknąć szalejący w nim ogień, to przeczytaj poniższy tekst.

Stawiaj na kunszt rzemiosła

Kunszt rzemiosła jest czymś coraz rzadziej spotykanym w dzisiejszych czasach. Automatyka i masowa produkcja wyparły żmudną, niezwykle czasochłonną i… często niestety nieopłacalną ręczną robotę. Istnieje jednak pewna marka, która zajmuje się ręcznym wyrobem drzwiczek do kominka z szybą już od wielu lat i…naprawdę świetnie jej to wychodzi. Mowa tu o marce IGNIF – małej, rodzinnej firmie, która stawia na indywidualne podejście do każdego klienta oraz do każdego swojego projektu. Ich hasłem przewodnim jest “elegancja ze stali” i trzeba przyznać, że słowa te trafnie opisują każdy wyprodukowany przez nich element kominka. IGNIF łączy ze sobą dwie pozorne sprzeczności: ponadczasowe rzemiosło z nowoczesnym wzornictwem. Daje również możliwość personalizacji drzwiczek do kominka z szybą dzięki czemu zawsze będziesz miał pewność, że jesteś w posiadaniu czegoś unikatowego i niepowtarzalnego.

Drzwiczki do kominka z szybą – dostępne warianty

Ogólnie mówiąc, drzwiczki do kominka z szybą IGNIF występują w trzech podstawowych rodzajach, które następnie można dowolnie modyfikować. Jakie to rodzaje?

  • Dla małych i średnich palenisk – drzwiczki do kominka z szybą o nazwie AD3. Dzięki temu, że rama drzwi została stworzona z kątownika, udało się powiększyć powierzchnię szkła. Umożliwia to jeszcze lepszy widok na tlący się ogień. Specjalny system o nazwie Clean Glass pozwala na dłuższe cieszenie się czystą szybą.
  • Dla dużych i ponadprzeciętnych palenisk – drzwiczki do kominka z szybą o nazwie AX6. Solidna, gwarantująca bezpieczeństwo konstrukcja opiera się na ramie drzwi, która została wykonana ze stalowego profilu. Cztery niezależnie regulowane wloty powietrza wraz z ich równomiernym rozlokowaniem gwarantują doskonałe doprowadzanie powietrza do paleniska podczas użytkowania. Dzięki temu zawsze będziesz miał kontrolę nad ogniem.
  • Dla osób ceniących sobie awangardę – drzwiczki do kominka z szybą o nazwie AF3. Posiadają wbudowany nawiew (górny lub dolny).

Wszystkie te drzwiczki do kominka z szybą występują w kilku różnych kształtach: mogą być proste, posiadać boczną szybę, łukowe lub półokrągłe. AX6 z uwagi na swoje niestandardowe wymiary może być pryzmatyczne lub panoramiczne. Ceny zaczynają się już  od 34 zł za 1 dm2.

Przygotuj swój wstępny projekt

W tym celu przygotuj wymiary (szerokość oraz wysokość) drzwiczek do kominka z szybą. Następnie ustal:

  • pozycję klamki
  • kolor, jaki mają mieć Twoje idealne drzwiczki do kominka z szybą (dostępne kolory: czarny, grafit oraz czerwony)
  • kolor klamki oraz gałek (dostępne kolory: czarny, grafit, stal nierdzewna, mosiądz, czerwień)
  • czy chcesz mieć paski maskujące?
  • czy chcesz mieć listwy zdobiące?
  • czy drzwiczki do kominka z szybą mają być dzielone?
  • czy chcesz je wyposażyć w system Clean Glass?

Po udzieleniu odpowiedzi na te wszystkie pytania specjalnie skonstruowany kalkulator dokona wstępnej wyceny Twojego projektu.

Gdzie kupić drzwiczki do kominka z szybą IGNIF?

Stacjonarnie – w Koszalinie. Jeżeli mieszkasz jednak zbyt daleko, to gorąco polecam Ci dokonać zakupu drogą online. Zajrzyj na ich stronę ignif.com – możesz tam szybko i sprawnie złożyć zamówienie. Pojawiają się jakieś wątpliwości? Nawiąż kontakt telefoniczny lub mailowy z zawsze pomocną obsługą sklepu. Mają oni przeogromne doświadczenie w tej branży i z całą pewnością udzielą Ci fachowej pomocy w wyborze najlepszych drzwiczek do kominka z szybą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =