Strona główna » Jak ciekawie zaaranżować okno?

Jak ciekawie zaaranżować okno?

Każdy z nas potrzebuje zmian w wystroju, nawet najpiękniejsze wnętrza z czasem się nudzą i szukamy dla nich nowych rozwiązań. Jeśli potrzebujemy subtelnej metamorfozy, możemy zdecydować się na zmianę aranżacji okna. Jest to stosunkowo prosta i nie wymagająca dużych nakładów inwestycja.

Aranżacje okien

Dobierając dodatki do aranżacji okna, weźmy pod uwagę wielkość pomieszczenia i kolorystykę, jaka będzie pasować. Mając do dyspozycji duży pokój, możemy pomyśleć nad ciężkimi zasłonami w kontrastowych, mocnych kolorach lub przeciwnie, w ciemnych nieprzepuszczających światła tkaninach. Możemy ponadto pomyśleć nad zmianą karnisza, z tradycyjnego na szynę PCV lub odwrotnie. Zastanówmy się, czy pasującym dodatkiem będą firany, jeśli tak, to jakie. Na dużym metrażu świetnie będą prezentowały się modele długie do samej podłogi. Jeśli natomiast nie chcemy optycznie zmniejszyć pomieszczenia, wybierzmy takie o średniej długości, sięgającej do parapetu.

Zamiast zasłon czy firan możemy również rozglądnąć się za żaluzjami. Są one ciekawą opcją, dostępną w przeróżnej kolorystyce i z różnego rodzaju materiału. Pięknie prezentują się modele bambusowe lub eleganckie, czarne aluminiowe. Patrząc bardziej praktycznie weźmy pod uwagę rolety, które są prostsze pod względem utrzymania czystości. Rolety dzielimy na dwa rodzaje, pierwszy z nich to takie, które możemy zaciągnąć jedynie w całości. Drugi rodzaj jest wybierany zdecydowanie częściej, czyli rolety dzień noc, które pozwalają na dobór zaciemnienia w pomieszczeniu.

Mając do dyspozycji parapet, postarajmy się go wykorzystać. Roślinki doniczkowe, jak najbardziej ożywią pokój i dodadzą mu klimatu. Jeśli nie lubimy tego typu dekoracji, możemy wybrać kamienne posążki lub ozdobne flakony. Jeśli nasze wnętrza są urządzone w typowo romantycznym stylu, idealnie wpasują się świece zapachowe. Jeżeli natomiast nasze okno znajduje się we wnęce, ładnie będzie się prezentował duży flakon, z sezonowymi kwiatami lub trawą pampasową.

Gdzie szukać inspiracji?

Planując aranżację poszukajmy inspiracji w internecie lub w czasopismach. Istnieje mnóstwo stron, które podpowiadają, jakie będą trendy, które kolory są modne i na co w szczególności zwrócić uwagę. Jeśli natomiast chcemy, aby nasza aranżacja przetrwała dłużej niż jeden sezon i wciąż byłą modna, postawmy na minimalizm i jednolite kolory uzupełniające resztę wnętrza.

Aranżując wystrój okna kierujmy się zasadą: mniej znaczy więcej, nie potrzebujemy bowiem zbieraczy kurzu, tylko delikatnych ozdób, które nadadzą pomieszczeniu charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 2 =