Strona główna » 9 powodów, dla których warto mieć dywan

9 powodów, dla których warto mieć dywan

Są osoby, które nie wyobrażają sobie domu bez dywanu, są takie, które wyznają teorię, iż dywany to zbieracze kurzu w związku z czym nie powinno być ich w domach. Trzecią grupą są ci niezdecydowani, którzy i chcieliby i boją się. Chcieliby gdyż dywany im się podobają. Boją się bo roztocza, bo kurz, bo się zabrudzi i będzie brzydki. Postaramy się wykazać w 9 punktach, że dywan warto mieć i nie ma się czego obawiać.

1.

Powód pierwszy i najbardziej oczywisty – dywany to jedna z najpiękniejszych ozdób mieszkania. Odpowiednio dobrany do wnętrza zapewni mu efektowny wygląd.

2.

Powód drugi, również nie budzący wątpliwości, to ciepło jakie zapewnia dywan. Jest to istotne głównie w pomieszczeniach niedogrzanych lub gdy pod naszym mieszkaniem znajduje się zimna piwnica. Dywany z grubym, puszystym runem nie tylko zapewniają przytulny, ciepły klimat ale też realnie grzeją stopy. Zimna podłoga to nic przyjemnego, szczególnie w sypialni i pokoju dziecięcym. Nie ma chyba nic mniej przyjemnego od zimnej podłogi, na którą musimy stanąć tuż po przebudzeniu.

3.

Dywan dba o akustykę naszych wnętrz. Jeśli sąsiad mieszkający pod nami jest hałaśliwym młodzieńcem lubiącym spotkania towarzyskie trwające do wczesnych godzin porannych warto odizolować się od niego grubym, wygłuszającym hałasy, dywanem. Oczywiście nie zaszkodzi też poprosić sąsiada o korzystanie z uciech doczesnych w odrobinę spokojniejszy sposób. Analogicznie dywan wycisza także nasze kroki więc sprawdzi się w przypadku gdy sąsiad mieszkający piętro niżej jest nadwrażliwy na odgłosy z góry.

4.

Kolejnym powodem, dla którego warto stać się posiadaczem dywanu to dbałość o piękno podłogi. Właściwy dywan nie tylko podkreśli i zaakcentuje jej urodę ale też ją ochroni. A po jakimś czasie deptania podłogi, łatwiej i taniej jest wymienić dywan niż drewnianą podłogę.

5.

Dywan sprawdzi się także gdy nie możemy się pochwalić podłogą cudnej urody. Zakryje zdarty lakier, nadpęknięte panele, naddartą wykładzinę PCV.

6.

Warto wyposażyć w dywan pokój dziecięcy. Kolorowe dywany pomagają dzieciom rozwijać ich zdolności poznawcze, chronią przed upadkiem, zapewniają ciepłe podłoże do zabawy oraz ubarwiają dziecięcy pokoik.

7.

Dywan zbiera kurz, i zbiera go w takiej samej ilości jak każdy mebel czy inny element wyposażenia wnętrza. W odróżnieniu jednak od tychże domowych sprzętów, dywan ów kurz zatrzymuje. Zatem paradoksalnie jest mniej kurzu w powietrzu a to sprzyja alergikom. Badania naukowe dowodzą, iż gołe podłogi zapewniają kurzowi swobodę a chodzenie po nich powoduje ciągłą obecność kurzu w powietrzu. Mając w domu alergika warto więc wyścielić podłogi dywanami syntetycznymi z krótkim runem. Dywany syntetyczne świetnie się odkurzają, łatwo czyszczą, szybko schną i, co najważniejsze, nie są lubiane przez pleśń i grzyby.

8.

Dywan – kreator wnętrz. Przy pomocy dywanu lub kilku dywanów możemy sterować odbiorem wizualnym wnętrza, wydzielać strefy oraz wyznaczać granice. Jeśli nie jesteśmy posiadaczami nowoczesnego domku na przedmieściach a jedynie szczęśliwymi mieszkańcami M3, gdzie kuchnia, salon i sypialnia mieszczą się w jednym pomieszczeniu, dzięki dywanom możemy wyznaczyć oddzielne strefy. I tak, dywan pomoże nam wyznaczyć granicę pomiędzy częścią ogólną a tą bardziej prywatną, nie dla wszystkich dostępną. Kilka mniejszych dywaników może stać się samodzielną ozdobą każdej ze stref.

9.

Pisaliśmy już o ochronie pięknych podłóg a salonie ale warto pamiętać, że ochrona przyda się także podłodze w przedpokoju. Chodnik w przedpokoju nie tylko zabezpieczy podłogę przed zadeptaniem czy zwierzęcymi pazurami ale przyjmie na siebie większość zabrudzeń osypujących się z butów. Dzięki temu podłogi w innych pomieszczeniach będą zawsze czyste.

Nie masz dywanu, ale chcesz mieć?

Zapraszamy na www.Dywany-Chodniki.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =