Strona główna » Efekty przeszczepu włosów: kiedy będą widoczne?

Efekty przeszczepu włosów: kiedy będą widoczne?

Procedury przeszczepu włosów wymagają pewnego czasu na regenerację, zanim pacjenci zaczną dostrzegać oznaki nowego wzrostu włosa. Łysienie androgenowe jest częstym problemem mężczyzn, a nawet niektórych kobiet. Dzięki dzisiejszym postępom medycznym i czołowym klinikom włosów w Turcji, takim jak Clinicana Hair Transplant Center, efekty przeszczepu włosów wyglądają bardziej naturalnie. Właśnie tego potrzebują osoby zaniepokojone wypadaniem włosów, aby odzyskać pewność siebie. Częstym pytaniem zadawanym przez pacjentów rozważających zabieg przeszczepu włosów w Turcji jest: „Jak szybko zacznę widzieć wyniki przeszczepu włosów?”

W Meditravel współpracujemy z certyfikowanymi lekarzami specjalizującymi się w procedurach przeszczepu włosów. Zapewniamy najnowszą technologię w zabiegach odbudowy włosów popularnymi metodami przeszczepu włosów FUE i DHI, pomagając pacjentom z łysieniem, cofającymi się liniami włosów lub problemami z przerzedzeniem włosów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej od Meditravel o opcjach leczenia łysienia dla mężczyzn i kobiet i uzyskać ogólne pojęcie, kiedy możesz spodziewać się fantastycznych efektów przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE, jest najpopularniejszą metodą stosowaną w Turcji. Nie bez powodu. W przeszczepie włosów FUE nie wycinamy paska skóry głowy i nie zakładamy szwów. Grafty są pobierane pojedynczo z obszaru dawczego, czyli boków i tyłu skóry głowy, za pomocą specjalnego narzędzia i umieszczane są w miejscach biorczych (miejscach objętych łysieniem).

Zaletą wykonywania zabiegu metodą przeszczepu włosów FUE jest brak widocznych blizn, szybki czas rekonwalescencji, a także bezpieczeństwo i zmniejszona możliwość pojawienia się infekcji.

Zabieg trwa od 4 do 8 godzin, w zależności od obszaru objętego łysieniem. W znieczuleniu miejscowym. Podczas jednej sesji jesteśmy w stanie przeszczepić aż do 5000 graftów.

Przeszczep włosów metodą DHI

Podczas przeszczepu włosów metodą DHI otwieranie kanalików i wszczepianie mieszków włosowych odbywa się w tym samym czasie. Natomiast pobieranie ich odbywa się tak samo, jak przy metodzie przeszczepu włosów FUE. W metodzie przeszczepu włosów DHI korzystamy ze specjalnego implantatora zwanego piórem CHOI.

Podczas zabiegu wykonywanego metodą przeszczepu włosów DHI, nie ma potrzeby golenia całej głowy, jedynie obszar dawczy. Dlatego ta metoda jest preferowana przez kobiety oraz osoby posiadające zakola i chcące wykonać przeszczep brody lub wąsów.

Przeszczep włosów metodą DHI nie pozostawia widocznych blizn, a czas rekonwalescencji jest krótszy niż w przeszczepie włosów metodą FUE. Efekty po przeszczepie są bardzo naturalne. Zabieg podobnie jak w przypadku przeszczepu włosów metodą FUE trwa od 4 do 8 godzin i odbywa się znieczuleniu miejscowym.

Niektórzy doświadczeni lekarze zajmujący się przeszczepami włosów, stosują metody łączone, czyli wykonują zabieg zarówno metodą FUE, jak i DHI, dla różnych obszarów skóry głowy.

Ile czasu zajmuje zobaczenie efektów przeszczepu włosów?

Wypadanie lub łysienie w niektórych obszarach może być bardzo zniechęcające zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Podczas gdy niektórzy zauważają subtelne zmiany w swoim wyglądzie z czasem, inni mogą doświadczyć bardziej znaczącej utraty włosów z powodu stresu, leków, genetyki, niektórych produktów do włosów i nie tylko. W przypadku obu technik przeszczepu włosów FUE i DHI następuje okres gojenia i odrastania pobranych mieszków włosowych.

W ciągu kilku tygodni po zabiegu część nowo przeszczepionych włosów wypadnie, co jest całkowicie normalne. Chociaż dokładna oś czasu różni się w zależności od pacjenta, większość osób zaczyna widzieć nowy wzrost włosów po około 3-4 miesiącach, a końcowe wyniki po 12 miesiącach. W okresie od 12 do 18 miesięcy po zabiegu większość pacjentów doświadcza ciągłego postępu, ponieważ nowo rosnące włosy poprawiają się pod względem grubości i tekstury.

Jakie są moje następne kroki?

W Meditravel każdemu pacjentowi polecamy właściwy wybór leczenia. Zdjęcia przed i po przeszczepie włosów metodą FUE i DHI są prawdziwym świadectwem dla osób poszukujących najlepszych efektów przeszczepu włosów, a największą korzyścią jest to, że wyniki będą trwałe. Przeszczepione włosy są zdrowe i odporne na predyspozycje do przerzedzania lub łysienia.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działają procedury przeszczepu włosów FUE i DHI, skontaktuj się z naszym biurem i umów się na indywidualną konsultację online. Nasz doktor odpowie na wszelkie dodatkowe pytania, wysłucha Twoich potrzeb estetycznych i wyjaśni, jak działa każdy zabieg przeszczepu włosów. Określi również, która technika przeszczepu włosów FUE/DHI jest najlepsza dla uzyskania zadowalających efektów przeszczepu włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + czternaście =