Strona główna » Wybierasz się do Wrocławia! Sprawdź, gdzie parkować w centrum!

Wybierasz się do Wrocławia! Sprawdź, gdzie parkować w centrum!

Wrocław to jedno z największych i zarazem najpiękniejszych miast w Polsce. Każdego roku przyjeżdżają tu rzesze turystów – zarówno rodzimych, jak i zagranicznych. Jeśli planujesz spędzić kilka dni w stolicy Dolnego Śląska, nie zapomnij o kwestiach związanych z parkowaniem.

Parkowanie w centrum Wrocławia – dlaczego warto pomyśleć tym wcześniej?

Większość osób wybierających się do Wrocławia w celach turystycznych do parkowania podchodzi dość swobodnie – na zasadzie, że na pewno nie będzie problemu zostawieniem gdzieś samochodu. Warto tymczasem pamiętać o tym, że duże miasta rządzą się swoimi prawami. Korki i trudności ze znalezieniem miejsca postojowego są na porządku dziennym. Lepiej zatem być zapobiegawczym i zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych kłopotów, rezerwując  parking. Wrocław Stare Miasto to idealna lokalizacja, ponieważ stąd wszędzie łatwo się dostać. Ta część miasta jest doskonale skomunikowana z pozostałymi dzielnicami, a jak wiadomo, Wrocław najlepiej zwiedzać pieszo lub przemieszczając się środkami transportu publicznego.

Parkowanie w centrum Wrocławia – gdzie i jak?

Parking obsługiwany przez Grupę Interparking znajduje się przy Narodowym Forum Muzyki, przy pl. Wolności. Wjazd odbywa się z ul. Krupniczej lub ul. Kazimierza Wielkiego. Bezpośrednio z parkingu można udać się do budynku NFM lub wjechać windą na pl. Wolności. Do dyspozycji kierowców są 662. miejsca postojowe. Lokalizacja obiektu, ilość miejsc oraz atrakcyjne stawki to kluczowe przesłanki decydujące o wyborze parkingu w centrum Wrocławia (i nie tylko tam). Warto ponadto zasięgnąć informacji na temat zabezpieczeń, jakie dany obiekt stosuje. Dla każdego kierowcy ważne jest zapewnienie, że jego auto będzie należycie chronione. Ogromnym ułatwieniem dla osób zmotoryzowanych jest także możliwość zaserwowania miejsca postojowego za pośrednictwem internetu. Wystarczy wejść na stronę wspomnianego usługodawcy i wypełnić prosty formularz rezerwacyjny. Podaje się w nim termin i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia postoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 11 =