Strona główna » Rozrząd silnika — co to jest i do czego służy?

Rozrząd silnika — co to jest i do czego służy?

Jeśli chcesz utrzymać swój samochód w nienagannym stanie, musisz zdobyć podstawową wiedzę o budowie pojazdu i zasadach jego serwisowania. W niniejszym poradniku skupimy się na mechanizmie rozrządu, który spędza sen z powiek wielu właścicielom aut nowych i używanych. Jak funkcjonuje system doprowadzania powietrza i usuwania spalin z silnika? Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko kosztownej awarii? Podpowiadamy!

Czym jest i jak działa układ rozrządu w samochodzie?

Zastanawiasz się, do czego służy rozrząd? Spośród wielu części do busów, ciężarówek i pojazdów osobowych, jakie oferuje hurtownia motoryzacyjna, paski lub łańcuchy rozrządu stanowią kluczowy element asortymentu. Te niewielkie podzespoły odpowiadają za synchronizację pracy wału korbowego i zaworów jednostki napędowej. Otwarcie i zamknięcie przepustów musi nastąpić z zachowaniem doskonałej precyzji. W przeciwnym razie zachodzi ryzyko zniszczenia całego silnika.

Rozrząd do busów działa na takiej samej zasadzie, co części przeznaczone do mniejszych maszyn. Opisywany tu układ składa się z paska i kół zębatych połączonych z wałkiem. Na jeden obrót wałka rozrządu przypadają dwa obroty wału korbowego. W tym czasie zawory paliwowe doprowadzają benzynę do cylindrów i otwierają się ponownie celem przetoczenia spalin do systemu wydechowego.

W hurtowni motoryzacyjnej znajdziesz części rozrządu dostosowane do konkretnego modelu busa. Sprawdź ofertę VanKing i wybierz produkt odpowiadający Twoim potrzebom.

Budowa rozrządu — co powinieneś wiedzieć?

Chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat systemów sterowania pracą zawodów? Poznaj budowę rozrządu i zaskocz swojego mechanika!

Jeśli przejrzałeś asortyment hurtowni specjalizującej się w dystrybucji części motoryzacyjnych, z pewnością rzuciły Ci się w oczy techniczne nazwy:

  • regulator hydrauliczny,
  • dźwignia zaworowa,
  • wałek popychaczy,
  • pasek rozrządu,
  • prowadnicę.

Planujesz wieloletnią eksploatację busa? W ofercie hurtowni motoryzacyjnej VanKing znajdziesz zarówno paski, jak i łańcuchy rozrządu przeznaczone do modeli różnych marek. Sprawdź specyfikację techniczną swojego samochodu i skorzystaj z wygodnego formularza zamówień online.

Każdy z wymienionych powyżej elementów pełni ściśle określoną funkcję. Akcesoria silnikowe do busów są poddawane ogromnym przeciążeniom i wydłużonym przebiegom, dlatego muszą spełniać restrykcyjne normy jakościowe. Zobacz, jakie podzespoły udostępnia internetowa hurtownia motoryzacyjna i dobieraj sprzęt o podwyższonej wytrzymałości na zużycie.

Łańcuch czy pasek rozrządu — jak wybrać właściwy produkt?

Odwieczny dylemat wielu kierowców — pasek czy łańcuch rozrządu? Jak wyselekcjonować niezawodne części do busów Białystok i inne duże miasta w Polsce są obszarem wytężonej działalności wielu firm, które proponują swoje rozwiązania. Tymczasem ostateczna decyzja zależy od danego typu pojazdu. Jako użytkownik nie masz wpływu na technologię zastosowaną przez producenta.

Specjalizacją hurtowni motoryzacyjnej VanKing w Białymstoku są części do busów od popularnych wytwórców, które posegregowano według intuicyjnego klucza. Wejdź na stronę www.vanking.pl i zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami dołączonymi do każdego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 4 =