Strona główna » Posadzki przemysłowe – nowoczesne rozwiązanie do magazynu i nie tylko

Posadzki przemysłowe – nowoczesne rozwiązanie do magazynu i nie tylko

Niezwykle ważne przy budowie miejsc użyteczności publicznej jest wybór odpowiedniej posadzki. Podłoga musi być niezwykle wytrzymała i odporna na duże obciążenia. Zastosowany materiał również ma niebagatelne znaczenie. To od niego zależy bowiem bezpieczeństwo i stabilność posadzki, co jest kluczowe w przypadku przestrzeni użytkowych czy też magazynowych. O czym należy pamiętać, wybierając odpowiednią podłogę przemysłową?

Cechy dobrej posadzki przemysłowej

Aby podłoga mogła być zastosowana w przemyśle, musi spełniać kilka warunków. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzeń, ogromnych strat materialnych, jednocześnie stwarzając niebezpieczeństwo dla znajdujących się w danym pomieszczeniu przemysłowym ludzi. Posadzka do zakładów produkcyjnych i magazynów musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Konieczne jest również uwzględnienie zabezpieczenia przed chemikaliami oraz promieniami UV. Ponadto warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak elastyczność i odporność na wilgoć. Podłogi przemysłowe są narażone na zabrudzenia spowodowane między innymi wózkami widłowymi, dlatego też powinny być łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu czystości.

Wybierając odpowiednią posadzkę przemysłową, trzeba wziąć pod uwagę pewne czynniki. W zależności od rodzaju przemysłu i działalności wykonywanej na posadzce konieczne będzie zastosowanie innych, odpowiednich do warunków przestrzeni materiałów. Jednym z najbardziej uniwersalnych tworzyw stosowanych jako podłoga przemysłowa jest PVC – jeden z jej czołowych producentów to firma Fortelock, której produkty znajdziesz między innymi na stronie https://julomax.pl/.

Podłoga modułowa PVC – Fortelock Industry

Marka Fortelock jest znanym i cenionym producentem płytek PVC, które idealnie sprawdzają się jako posadzka w przestrzeniach przemysłowych czy też użyteczności publicznej, a nawet w mieszkaniach. Co wyróżnia produkty owej firmy w wersji Industry? Przede wszystkim płyty Fortelock Industry posiadają ukryty zamek, który ułatwia i przyspiesza montaż czy też demontaż posadzki. Modułowy charakter płytek sprawia, że można bezproblemowo wyłożyć nimi całą podłogę albo tylko jej część. Charakteryzują się one solidnością i trwałością, jednocześnie zachowując przystępną cenę.

Wybór odpowiedniej posadzki przemysłowej jest kluczem do satysfakcji z uzyskanego rezultatu, jednocześnie będąc gwarantem bezpieczeństwa. Warto więc przed zakupem zapoznać się z ofertą dostępną na rynku. Dzięki temu będziesz miał pewność, że podłoga posłuży Ci przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − trzy =