Strona główna » Korzyści i wady sprzedaży samochodu na skupie.

Korzyści i wady sprzedaży samochodu na skupie.

Korzyści i wady sprzedaży samochodu na skupie.

Sprzedaż pojazdu używanego na popularnych portalach internetowych nie jest łatwa. Należy nastawić się m.in. na odpowiednie przygotowanie samochodu do oględzin oraz na konieczność spotkań z osobami, zainteresowanymi jego kupnem. Brak pożądanych rezultatów może doprowadzać do spadku motywacji. Nic niezwykłego, iż jeszcze więcej osób decyduje się skorzystać z oferty skupów aut. Jak zacząć współpracę ze skupem aut? Jak wyszukać najwłaściwszy auto skup Bydgoszcz? Zachęcamy do lektury naszego przewodnika!

Jakie samochody skupy najchętniej nabywają? O czym warto wiedzieć przed sprzedażą

Planując sprzedaż samochodu do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z rozpoczęcia takiej dyspozycji. A jest ich naprawę sporo. Transakcje w skupach pojazdów nader często dotyczą pojazdów uszkodzonych oraz takich, które brały udział w wypadkach samochodowych. Szukanie nabywcy na auta z tej grupy nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Większość skupów dysponuje nawet własną lawetą. To dzięki niej możliwy staje firma motoryzacyjna się bezpieczny transport auta, które nie może dotrzeć do miejsca odsprzedaży. Dzięki współpracy ze skupem aut, nie musimy także szukać kupca na własną rękę. Na popularnych portalach internetowych trudno przebić się ze własną ofertą. Skupy samochodów oferują bezpłatną wycenę a także rzetelne wsparcie zespołu, a sprzedaż auta trwa tu jedynie kilkadziesiąt minut. Sprzedaż samochodu do auto skupu wiąże się z wieloma innymi korzyściami. Zatwierdzenie umowy wiąże się np. z wypłatą gotówki do ręki byłego już właściciela auta. Dzięki temu transakcja staje się bezpieczna, a właściciel samochodu nie musi oczekiwać na zaksięgowanie przelewu. Takie korzyści wpływają na fakt, że coraz więcej posiadaczy używanych pojazdów korzysta z propozycji skupu, rezygnując z prób poszukiwania konkretnego nabywcy na własną rękę.

Kto ponosi odpowiedzialność za dostarczenie niezbędnych dokumentów przy sprzedaży samochodu w skupie?

Auto skupy skupują pojazdy z różnorodnych kategorii. Skupowane są tutaj zarówno stare, wysłużone auta, jak i nowocześniejsze pojazdy w doskonałym stanie technicznym. Podejmując decyzję o odsprzedaży pojazdu do skup aut uszkodzonych Bydgoszcz należy dowiedzieć się, których dokumentów będzie on wymagał w trakcie sprzedaży. Będzie to na pewno dowód rejestracyjny wystawionego na sprzedaż auta. Bez niego bowiem transakcja nie będzie mogła zostać zrealizowana. Jeżeli została przekazana karta pojazdu, należy także przedstawić ja w skupie aut. Ostatnim znaczącym dokumentem jest dowód zapłacenia składki OC. Wiele osób zastanawia się jednak, czy do skupu można sprzedać auto bez aktualnego OC. W rzeczywistości taka transakcja jest legalna. W trakcie wyrejestrowania samochodu brak składki zostanie jednak zgłoszony, a właściciel auta poniesie odpowiedzialność materialną za zaistniałą okoliczność. Sprzedaż auta do auto skupu wiąże się także z koniecznością posiadania dokumentów przez posiadacza. Dowód osobisty będzie najistotniejszym z nich. Sprzedaż staje się skomplikowana, gdy auto zarejestrowane jest na współwłasność. W takiej sytuacji konieczna będzie obecność wszystkich właścicieli samochodu, figurujących w rachunkach. Obecność współwłaścicieli znosi natomiast ich notarialna zgoda na sprzedaż samochodu do auto skupu.

Jak płynnie przejść proces skupu auta i uzyskać satysfakcjonującą cenę?

Ile płacą skupy aut za używane pojazdy? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. W skupach nie istnieje natomiast określony cennik. Oferty tworzone są na podstawie wyceny. Wycena w skup aut powypadkowych Bydgoszcz jest nieodpłatna i nie stanowi przymuszenia do dalszej współpracy. Polega ona na diagnozie stanu technicznego auta przez eksperta. Bierze on również pod uwagę takie elementy, jak marka, model, rocznik, liczba przejechanych kilometrów, stan lakieru oraz tapicerki. Na wartość, zaproponowaną przez skup, wpływa więc sporo różnorodnych elementów. Co istotne, skup nie zapłaci pełnej wartości naszego auta na wtórnym rynku samochodowym. Znaczy to, iż za pojazdy w dobrym stanie technicznym można tutaj uzyskać ok. 80% ich wartości. Stare samochody w kiepskim stanie skupowane są za 60% wartości. Dzięki temu nie trzeba jednak szukać kupca na własną rękę, co znacznie rekompensuje nieco niższą cenę. Znalezienie nabywcy na zmęczony pojazd jest nie tylko czasochłonne i niezwykle trudne, ale często również i niemożliwe. W skupach pojazdów takie pojazdy kupowane są od ręki, wraz z błyskawiczną wypłatą gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 − 2 =