Strona główna » Do czego może się przydać wodoodporna saszetka?

Do czego może się przydać wodoodporna saszetka?

Lato to wspaniały czas – długie spacery, wycieczki rowerowe, wypady nad morze albo jezioro…Ważnym jest, aby pamiętać o zabezpieczeniu swoich najważniejszych drobiazgów, gdyż ich zmoknięcie lub zasypanie piaskiem może nieść za sobą naprawdę przykre konsekwencje (np. w przypadku elektroniki). Dlatego też warto zaopatrzyć się w niesamowicie przydatną rzecz, jaką niewątpliwie jest wodoodporna saszetka.

Jakie wodoodporne saszetki są dostępne na rynku?

Wodoodporna saszetka może przybierać różne formy – może być mała albo duża, może być przystosowana do ochrony elektroniki albo i nie. Ogólnie rzecz biorąc, rynek akcesoriów wodoszczelnych oferuje naprawdę rozmaite i trwałe produkty. Nie wiesz, co wybrać? Mapnik? Etui na tablet? Na aparat albo telefon? Producenci, mając ogromne pole do popisu, prześcigają się w produkcji coraz to lepszych i trwalszych wodoodpornych saszetek. Poniżej znajdziesz opis kilku producentów, których wyroby są w mojej opinii najwyższej możliwej jakości.

Over Board

Mówiąc o saszetkach wodoodpornych nie sposób jest pominąć markę Over Board. Dlaczego? Dlatego, że Over Board od lat słynie z produkcji najlepszych, niezawodnych akcesoriów wodoszczelnych. Opracował nawet swoją własną klasyfikację wodoszczelności, która ma na celu dokładniej opisać możliwości danego produktu. Czego możemy się spodziewać po wodoodpornej saszetce tej marki? Weźmy pod lupę etui na telefon:

  • Gwarantowana wodoszczelność nawet w przypadku długotrwałego zanurzenia do głębokości aż…6 m!
  • 5. klasa wodoszczelności (najwyższa) – całkowita ochrona przed wodą, wilgocią i kurzem
  • Wraz z zawartością unosi się na powierzchni wody – nie tonie. Dzięki temu poszukiwania saszetki wodoodpornej w przypadku ewentualnego jej wpadnięcia do wody stają się o wiele łatwiejsze
  • Idealnie przeźroczysta powłoka pozwala na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć (nawet pod wodą!)
  • Pozwala w pełni korzystać z ekranu dotykowego telefonu nawet gdy jest on szczelnie zamknięty
  • Ta wodoodporna saszetka jest w całości wykonana z materiałów biodegradowalnych – przyjaznych dla środowiska

Aquarius – producent tanich i dobrych saszetek wodoodpornych

Wodoodporne saszetki marki Aquarius można kupić już za niewiele ponad 10 zł. Jest to tani i prosty sposób zabezpieczenia drobnych rzeczy w czasie spływu kajakowego, w trakcie pobytu nad wodą lub po prostu podczas pieszej wycieczki, kiedy niespodziewanie dopadł Cię deszcz. Taka saszetka wodoodporna jest wykonana z przezroczystego materiału PVC, który wykazuje się odpornością na wodę oraz szkodliwe promieniowanie UV. Zamknięcie wodoodpornej saszetki następuje po dwukrotnym zrolowaniu i zaciśnięciu rzepa – wówczas zawartość jest chroniona przed wilgocią i zabrudzeniem. Muszę jednak wspomnieć, iż ta saszetka wodoodporna nie nadaje się do przechowywania elektroniki!

Gdzie kupić wodoodporną saszetkę?

Saszetkę wodoodporną (a już szczególnie modele wspomniane wyżej) wbrew pozorom jest dość trudno znaleźć w sklepie stacjonarnym, dlatego też polecam zaopatrzyć się w nią w sklepie internetowym z dostawą do domu. Jest to bardzo wygodna i szybka metoda robienia zakupów – możesz błyskawicznie porównać ceny w kilku miejscach nie ruszając się ze swojej wygodnej kanapy. Ja zawsze wybieram sklep gokajak.com. Dlaczego? Dlatego, że wszystkie oferowane tam produkty są najwyższej możliwej jakości, czas realizacji mojego zamówienia jest zawsze bardzo szybki, a zamieszczone tam opisy produktów w wyczerpujący sposób przekazują mi wszystko to, co chcę wiedzieć na temat danej rzeczy.

1 komentarz do “Do czego może się przydać wodoodporna saszetka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.