Strona główna » Na jakie okazje biżuteria jest odpowiednim prezentem?

Na jakie okazje biżuteria jest odpowiednim prezentem?

Upominki wręczamy sobie z różnych okazji — imienin, urodzin, świąt. Niektóre spośród nich mają również uświetnić szczególne rocznice lub po prostu stanowić wyraz wdzięczności wobec obdarowanej osoby. W których z wymienionych wyżej sytuacji jako prezent sprawdzi się biżuteria?

Biżuteria jako prezent na rocznicę ślubu — czy to dobry pomysł?

Biżuteria jest jednym z najczęściej wybieranych podarunków na rocznicę ślubu. Jak jednak można przeczytać w artykule Rocznica ślubu od papieru do diamentu — Biżuteryjne symbole małżeńskich celebracji, upominek na każdą z okazji tego typu powinien być nieco inny. W przypadku pary z krótszym stażem może być to ażurowy łańcuszek lub zawieszka z kamieniem półszlachetnym, jednak złotym i diamentowym godom należy nadać odpowiednią oprawę — jej elementem powinien być bardziej efektowny prezent.

Jaką biżuterię warto podarować na walentynki?

Biżuteria może również stanowić symbol naszej pamięci i miłości i — jako taka — zostać wręczona z okazji walentynek. Styl takiego prezentu jest przy tym równie ważny jak jego wartość. Dobrym pomysłem będzie na przykład podarowanie ukochanej osobie jednego spośród niedrogich (lecz gustownych) produktów, jakie znaleźć można na stronie Bransoletki złote i srebrne – sklep z biżuterią Łodzińscy, należącej do renomowanej firmy jubilerskiej z Krakowa.

Jaką biżuterię warto podarować na imieniny lub urodziny?

W przypadku okazji takich jak urodziny czy imieniny idealnym prezentem może być łańcuszek, naszyjnik lub zawieszka. W poszukiwaniu idealnego prezentu zachęcamy zajrzeć na Naszyjniki złote, srebrne i z kamienia – sklep z biżuterią Łodzińscy dzięki temu możemy przekonać się, że prezent taki jest nie tylko piękny, ale służy też podkreśleniu atutów sylwetki osoby, która go nosi. Co ważne — biżuteria tego typu dostępna jest w wielu wariantach. Pozwala to dobrać taki jej model, który będzie idealnie dopasowany do okazji i preferencji osoby, której go podarujemy.

Dlaczego warto podarować komuś biżuterię?

Biżuteria stanowi ważny element każdej stylizacji. Z tego względu powinna być ona dopasowana nie tylko do typu urody konkretnej osoby, lecz również do jej stylu ubierania się. Wręczając komuś biżuterię, pokazujemy więc — jeżeli tylko prezent został wybrany trafnie — że dobrze znamy obdarowanego. Fakt, że włożyliśmy w zakup w salonie jubilerskim takiego upominku sporo czasu i energii, będzie również wyrazem naszego szacunku i miłości.

Kiedy warto podarować jako prezent biżuterię minimalistyczną?

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie znamy preferencji i stylu ubierania się osoby, której chcemy podarować biżuterię? Dobrym pomysłem może być w tej sytuacji zakup jednego z wyrobów o minimalistycznej stylistyce. Biżuteria taka pasuje do każdej praktycznie stylizacji i typu ubioru, świetnie sprawdzi się więc na przykład jako prezent ślubny dla osoby z dalszej rodziny lub dla znajomej, której nie widzieliśmy przez dłuższy czas.

Z jakich kruszców powinna być wykonana biżuteria wręczana jako prezent?

Co prawda nie ma ustalonych zasad, dotyczących materiałów, z których powinna być wykonana biżuteria wręczana komuś w podarunku, jednak najczęściej nabywane są w tym celu biżuteria ze srebra i złota. To, jakie kamienie szlachetne lub ozdobne będą towarzyszyć wspomnianym kruszcom, jest natomiast kwestią indywidualnego wyboru.

Czego unikać przy wręczaniu biżuterii w charakterze prezentu?

Decydując się na podarowanie komuś biżuterii, powinniśmy pamiętać, że w niektórych sytuacjach prezent ten może być uznany za niestosowny. Przed II Wojną Światową dobre wychowanie nakazywało nawet, by podarunki tego typu wręczać jedynie osobom bliskim — żonie, córce czy matce. Obecnie zasada ta co prawda nie jest powszechnie stosowana, jednak w dalszym ciągu kosztowna biżuteria, ofiarowana przez mężczyznę koleżance z pracy lub dalekiej znajomej, może wywołać u obdarowanej wątpliwości co do prawdziwych intencji darczyńcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =