Strona główna » Jak prawidłowo nałożyć folię do przyciemniania szyb?

Jak prawidłowo nałożyć folię do przyciemniania szyb?

Obecnie oklejanie szyb folią do przyciemniania staje się coraz częstszą praktyką. Jednak aby czerpać realną korzyść z przeprowadzenia tego zabiegu, musi on być wykonany prawidłowo. Jak zadbać o poprawne nałożenie folii? O czym trzeba pamiętać? Na te i inne ważne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Na czym polega oklejanie szyb i jaki jest jego cel?

Niewątpliwie warto zacząć od wyjaśnienia, po co w ogóle przeprowadzać oklejanie szyb oraz na czym polega ten zabieg. Otóż mowa tutaj o naklejaniu na szyby samochodowe specjalnej folii, która powoduje realne przyciemnienie. Powodów, dla których kierowcy decydują się na taki zabieg, jest kilka. Należą do nich:

  • poprawa estetyki,

  • ochrona przed nagrzewaniem,

  • ochrona przed promieniami UV,

  • zwiększenie prywatności.

Aby szyby wyglądały estetycznie, a folia skutecznie chroniła przed nagrzewaniem kabiny i przedostawaniem się do niej promieni UV, trzeba zadbać o właściwe oklejenie. To niezbędne również dla poprawnego pełnienia funkcji zapewniania prywatności.

Poprawne oklejanie szyb Warszawa

Jeśli chodzi o kwestię poprawności oklejania szyb, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Najważniejsze z nich wymieniamy poniżej:

  • szyba musi być czysta,

  • szyba musi być sucha,

  • folia powinna zostać naklejona równo,

  • przyciemnienie nie może zatrzymywać zbyt dużo światła.

Przed naklejeniem folii na szybę powierzchnia powinna zostać umyta. Nawet najmniejsze zanieczyszczenia mogą spowodować pęcherze, przez co folia będzie wyglądać nieestetycznie oraz straci część swoich właściwości. Co więcej, nie należy naklejać folii na mokrą szybę. Zatem oklejanie szyb należy przeprowadzać po wcześniejszym oczyszczeniu i wysuszeniu powierzchni. Ważne jest, aby folię naklejać ostrożnie, z dużą dokładnością, tak żeby w każdym miejscu równo przylegała do powierzchni. Przy tym wszystkim nie można zapominać, że w przypadku szyby przedniej oraz szyb bocznych przednich folia nie może hamować więcej niż 30% światła. Jeśli chodzi o szyby tylne, nie obowiązują żadne ograniczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =