Strona główna » Jak otworzyć samochód, gdy kluczyki pozostaną wewnątrz pojazdu?

Jak otworzyć samochód, gdy kluczyki pozostaną wewnątrz pojazdu?

Znalezienie się w sytuacji, gdy kluczyki pozostają wewnątrz zamkniętego samochodu, jest z cała pewnością frustrujące i stresujące. Na szczęście istnieją różne metody, które można wypróbować, aby otworzyć pojazd, gdy dojdzie do tego rodzaju zdarzenia.

Najbezpieczniejszy sposób – kluczyki zapasowe

W pierwszym kroku warto upewnić się, czy aby na pewno wszystkie drzwi zostały prawidłowo zamknięte. Być może jedne z nich da się otworzyć, co znacznie ułatwi rozwiązanie problemu. Jeśli jednak wszystkie drzwi pojazdu są zablokowane, pozostaje poszukanie innej metody.

Wielu właścicieli samochodów dysponuje zapasowym kluczykiem do swojego auta. Zazwyczaj posiadają dodatkowy egzemplarz w domu, zatem jego użycie jest możliwe w przypadku, gdy znajdują się w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania albo gdy zaufana osoba bądź członek rodziny może im je dostarczyć. W przeciwnym przypadku również konieczne staje się znalezienie innego sposobu na dostanie się do auta.

Czy warto wyważać drzwi?

Część kierowców w akcie desperacji chce dostać się do zablokowanego pojazdu stosując różne metody, które znajdzie w Internecie. A tam porad na awaryjne otwieranie samochodu nie brakuje. Warto jednak wiedzieć, że korzystanie z prowizorycznych narzędzi do podważania drzwi i otwierania zamka samochodowego może skutkować kosztownymi w naprawie uszkodzeniami np. zarysowaniem czy wgnieceniem karoserii bądź uszkodzeniem mechanizmu zamkowego. Ich naprawa to z kolei spory wydatek.

Wybicie szyby – czy to dobry pomysł?

Metodą, którą właściciele pojazdów z zablokowanymi drzwiami często wybierają, aby dostać się do swoich aut, jest wybicie szyby. Tego rodzaju działanie również nie przyniesie pozytywnych skutków, a jedynie wysokie koszty wstawienia nowej szyby oraz konieczność dokładnego posprzątania auta z odłamków szkła. Warto zarezerwować je sobie jako ostateczność na wypadek, gdyby w pojeździe znajdowała się osoba, której życiu grozi niebezpieczeństwo np. małe dziecko w upalne dni lata i trzeba było zareagować natychmiast. W przeciwnym wypadku lepszym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy ślusarskiej.

Pomoc profesjonalistów z Pogotowia zamkowego

Profesjonalni ślusarz z cenionej przez klientów firmy ślusarskiej, jaką jest Pogotowie zamkowe – https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/ posiadają odpowiednie narzędzia, a także wiedzę i umiejętności, aby otworzyć samochód bez uszkodzenia drzwi czy zamka. Powierzone zadanie zrealizują w sposób całkowicie bezinwazyjny i bezpieczny. Ponadto, firma działa na zasadzie pogotowia ślusarskiego, oferując pomoc przez 7 dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych po późne godziny nocne, dzięki czemu nie trzeba czekać w nieskończoność na ich reakcję. Do usług awaryjnych przybywają niezwłocznie i sprawnie wybawiają klientów z problematycznych sytuacji związanych z zamkami w drzwiach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + dwadzieścia =