Strona główna » Deska z wiosłem dla każdego

Deska z wiosłem dla każdego

Coraz gorętsze lata i ogromna dostępność różnorodnego sprzętu sprawiają, że sporty wodne zyskują na popularności. Jeżeli spędzasz wakacje nad wodą, to z pewnością miałeś okazję zauważyć kogoś korzystającego z deski SUP. Chciałbyś też spróbować, ale nie wiesz, czy deska z wiosłem to coś, z czym sobie poradzisz? Jakie modele są godne uwagi i które warto kupić?

Jak u Ciebie z miejscem?

Myślisz sobie “a co ma piernik do wiatraka”? Otóż to bardzo ważne, a może nawet i kluczowe pytanie, na które warto sobie w pierwszej kolejności odpowiedzieć. Jeżeli mieszkasz w bloku bez piwnicy i posiadasz bardzo ograniczony metraż, to tradycyjna, sztywna deska z wiosłem może okazać się niesamowicie problematyczna w przechowywaniu. Zajmuje przecież sporo miejsca! W takim przypadku najlepiej jest zainwestować w dmuchaną deskę z wiosłem, która w stanie spoczynku (gdy nie jest napompowana) mieści się w niewielkim plecaku. I uwierz mi, że jeżeli nie jesteś wymagającym zawodowcem, to takie rozwiązanie sprawdzi Ci się równie dobrze na wodzie co sztywny SUP.

Deska z wiosłem – różne kształty

Robiąc wstępne rozeznanie w temacie z pewnością zauważyłeś, że deska z wiosłem może być szeroka, wąska, krótka, długa…Inaczej mówiąc: SUPy mają różne kształty, które zostały zaprojektowane z myślą o konkretnym celu.

  • deska z wiosłem “Race” – jak można się domyślić, deska z wiosłem “Race” została stworzona z przeznaczeniem na wyścigi. Jej zadaniem jest rozwijanie jak najszybszych prędkości. Niesamowicie długa i smukła. Tylko osoba doświadczona będzie potrafiła zrobić z niej użytek. Nie nadaje się do nauki pływania na desce!!!
  • Touring – posiada nieco łagodniejszy kształt (nie tak strzelisty jak w przypadku “Race”). Świetny na całodniowe, długie wyprawy. Oferuje dobre prędkości przy niezłej, przyzwoitej stabilności, jednak moim zdaniem dla osób początkujących lepiej sprawdzi się następny model.
  • All round – deska z wiosłem dla każdego! Idealna do nauki pływania dla osób dorosłych i dzieci. Szeroka i nie za długa – oferuje świetną stabilność. Taka deska z wiosłem to gwarant niezapomnianej zabawy w wodzie dla każdego, niezależnie od posiadanych umiejętności.
  • Surf – bardzo popularny model deski z wiosłem. Któż z nas nie oglądał filmów z surferami, łapiących wysokie fale? Któż z nas nie chciałby być taki jak oni?! Rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej: w Polsce trudno o tak sprzyjające warunki do wykorzystania w pełni możliwości deski “surf”. Poza tym niezbędne jest posiadanie umiejętności i doświadczenia.

Najlepsi producenci desek z wiosłem

Deska z wiosłem musi być bezpieczna. Nie może pochodzić z nieznajomego źródła. Dlatego też warto zainwestować w SUPa sprawdzonej, rzetelnej marki, cieszącej się uznaniem doświadczonych paddlerów. Jakie to marki? Aztron, Pelican, Delta, Abstract, Key West. Wszyscy ci producenci używają w procesie produkcji mocnych, solidnych materiałów i korzystają z najnowocześniejszych obecnie technologii. Decydując się na sprzęt którejkolwiek z wymienionych marek będziesz miał pewność, że dokonujesz inwestycji, która posłuży Ci na lata.

Gdzie kupić deskę z wiosłem?

Polecam zaopatrzyć się w nią w sklepie zajmującym się stricte tematyką sportów wodnych, a takim sklepem jest bez wątpienia www.gosup.pl. Deska z wiosłem, odzież, akcesoria wodoszczelne, niezbędniki asekuracyjne – wszystko to znajdziesz pod tym adresem w naprawdę niskich, korzystnych cenach. Masz wątpliwości? Skontaktuj się z rzetelną, doświadczoną obsługą sklepu, która jest gotowa udzielić Ci fachowej odpowiedzi na każde postawione przez Ciebie pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =