Strona główna » Czy Twoja cera potrzebuje kremu nawilżającego?

Czy Twoja cera potrzebuje kremu nawilżającego?

Nawilżanie skóry to jedna z ważniejszych czynności, jaką należy wykonywać w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Jeśli cera jest dobrze nawodniona, to procesy starzenia się skóry przebiegają wolniej i nie są tak dotkliwe. Efekt wizualny jest także bardzo ważny, bo cera jest bardziej gładka, promienna i elastyczna. Dla kogo przyda się krem nawilżający?

Nawilżanie skóry to najważniejsze zadanie dla każdego typu cery

Niezależnie od tego, jaki masz typ cery, Twoja skóra potrzebuje codziennego nawilżania. Aby zapobiec utracie wilgoci, należy skórę regularnie nawilżać, a dzięki temu, bariera ochronna jest mocniejsza. Wszelkie ubytki wilgoci sprawiają, że skóra jest mniej elastyczna i ma gorszą kondycję, co od razu widać. Kremy, które zawierają substancje wiążące wodę, są bardzo ważne dla kondycji skóry, a ich działanie jest długotrwałe. A co daje krem nawilżający? Obecnie kremy nawilżające mają nie tylko substancje wiążące wodę, takie jak kwas hialuronowy, ale i inne ważne składniki, takie jak retinol, kolagen, peptydy, witaminy, a także filtry uv. Jeśli jest taka potrzeba, można spróbować kremu nawilżającego w postaci fluidu lub serum w podkładzie.

Skład kremu nawilżającego jest najważniejszy

Wybierając krem należy patrząc na jego składniki i na to, czy nie ma konserwantów i sztucznych barwników. Obecność aktywnych substancji jak choćby kwas hialuronowy, gwarantuje długotrwały efekt nawilżenia. Już po posmarowaniu kremem z kwasem hialuronowym, skóra jest wyraźnie gładsza i bardziej napięta, a jego cząsteczki wnikają głęboko w warstwy skórne. Często stosuje się dwa rodzaje hialuronu w jednym kosmetyku, a mianowicie wysoko cząsteczkowy, który tworzy filtr na skórze i nisko cząsteczkowy, który potrafi wnikać w warstwy skórne. Substancje wiążące wodę pomagają zatrzymać ją w skórze, a emolienty sprawiają, że powstaje specjalna warstwa na skórze, która zapobiega ich odparowaniu. Znane emolienty to kwasy tłuszczowe, fosfolipidy, a także wazelina. Woda termalna, masło shea, witamina E i gliceryna, są także cenione w kremach nawilżających.

Jak dobierać krem nawilżający w zależności od wieku

Na początek wystarczy używać kremów nawilżających z kwasem hialuronowym. Nie jest on uczulający i doskonale wiąże wodę. Po 25 roku życia można śmiało włączyć go do codziennej pielęgnacji. Nie ma ograniczeń wiekowych do stosowania go w kremach nawilżających. Z kolei w wieku dojrzałym, cerę wymaga nieco mocniejszego działania, w postaci retinolu, ceramidów lub kolagenu. Bogate substancje aktywne w kremach nawilżających, wykazują działanie anti-age i nawilżające. Tak samo antyoksydanty, a jednym z najbardziej znanych jest witamina C. Jej właściwości rozświetlające są szeroko znane i pozwalają cerze uzyskać blask i wyrównany koloryt. Do tego witamina B3 czyli niacynamid i witamina A w postaci retinolu, to główne składniki mające wpływ na regenerację skóry i wytwarzanie kolagenu. Obecnie kremy nawilżające łączą w sobie kompleksową pielęgnację, która działa doskonale nie tylko w ramach profilaktyki anti-age, ale również jako wsparcie makijażu i cery pełnej blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + dziesięć =