Strona główna » Sprzedaż auta w skupie aut Gdynia, a na własną rękę – formalności.

Sprzedaż auta w skupie aut Gdynia, a na własną rękę – formalności.

skup pojazdów Gdynia

Transakcji kupna sprzedaży samochodu rocznie wykonuje się w Polsce, kilkadziesiąt, jak nie kilkaset. Nadal bardzo popularne jest skupowanie, ale i transakcje na własną rękę. Jest to również niewątpliwie ogromna dawka emocji, zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego. Obie strony muszą dopilnować kwestii regulacji prawnych, ale również formalności związanych z ubezpieczeniem i wydziałem komunikacji.

Dla obu stron to dodatkowy obowiązek, ale i korzyść. Warto zatem, rozpocząć od solidnej umowy, która zostanie podpisana przez obie strony. W skupie samochodów używanych wygląda to nieco inaczej, ponieważ, to skupy załatwiają w większości wszelkie formalności, a my możemy się cieszyć gotówką za sprzedane auto.

skup klasyków Gdynia

Umowa sprzedaży w skupie aut Gdynia

Umowa sprzedaży to najważniejszy właściwie dokument, jaki napotkamy podczas transakcji w skupie samochodów używanych Gdynia. Ogólnie rzecz ujmując taką umowę, należy przygotować z wielką dbałością, musi ona być skonstruowana z powagą i rzetelnie, a także mieć podstawy prawne. To zarówno dokument, który mówi, o nabyciu auta przez skup aut Gdynia https://skup-aut-gdynia.eu/, ale również mówiący o tym, że dany klient zrzeka się praw do pojazdu i przekazanie go nabywcy.

Umowa powinna zawierać dane osobowe każdej ze stron, bo dokument może stać się przedmiotem sporu, choć akurat w przypadku najbardziej uczciwego auto skupu w Trójmieście, to mało prawdopodobne. Warto zapisać również stan techniczny auta zastany przez skup, a także zawrzeć wpis o zapoznaniu się ze stanem faktycznym sprzedanego auta.

Wydział komunikacji i inne formalności załatwia skup aut Gdynia

Wszelkie czynności związane z rejestracją pojazdu leżą po stronie nabywającego samochód. Osoba sprzedająca samochód do auto skupu Gdynia, musi jedynie przekazać dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu, jeśli taka została wydana. Niemniej, istnieje jeszcze przepis, o którym wiele osób zapomina. Nakłada on pewien obowiązek na sprzedającego wobec wydziału komunikacji. Z jego treści wynika, że sprzedający ma 30 dni na poinformowanie właściwego urzędu o zbyciu sprzedaży lub darowiźnie pojazdu.

Jeśli tego nie zrobimy grożą nam konsekwencje prawne, oraz odpowiedzialność za błędy popełniane przez nowego posiadacza auta. Oczywiście po sprzedaży auta należy również niezwłocznie powiadomić ubezpieczyciela samochodu o fakcie sprzedaży auta. W zgłoszeniu należy umieścić umowę kupna – sprzedaży, oraz swoje dane osobowe, a także dane nabywcy, a także wszelkie dane dotyczące pojazdu. Oczywiście, po oddaniu auta do skupu pojazdów powypadkowych Gdynia, do naszym obowiązków należy jedynie wizyta w dziale komunikacji. Pozostałe formalności załatwi za nas skup.

Skup aut Gdynia – formalności i procedura

Tak naprawdę wszystko zaczyna się już na początku, podczas pierwszej rozmowy z klientem. Zarówno tej telefonicznej jak i na żywo. Podczas rozmowy telefonicznej, rzeczoznawca zbiera podstawowe informacje o samochodzie, takie jak: rodzaj pojazdu, model, marka, rocznik. Następny krok to osobiste spotkanie z klientem w celu sprawdzenia poziomu eksploatacji pojazdu, zebrania reszty informacji o samochodzie i ustaleniu jego ceny. Jeśli klient zgodzi się na transakcję podpisuje umowę ze skupem, otrzymuje gotówkę od ręki, idzie wyrejestrować samochód i to byłoby tyle, jeśli chodzi o formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 1 =