Strona główna » Rola naczyń przeponowych z instalacjach C.O

Rola naczyń przeponowych z instalacjach C.O

naycznia przeponowe Reflex

Instalacje grzewcze, które znajdują się w domach jedno czy wielorodzinnych, a także w lokalach użytkowych muszą być wyposażone w naczynia wzbiorcze. Ich rola jest bardzo ważna w systemie ogrzewania. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat naczyń przeponowych w instalacjach c.o., dowiedzieć się dlaczego montaż ich jest wręcz niezbędny oraz gdzie kupić korzystnie naczynia przeponowe dobrej jakości – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Naczynia wzbiorcze – funkcje, rodzaje, zastosowanie

Główną funkcją naczyń przeponowych jest przejęcie zwiększonej objętości wody podczas jej podgrzewania. Jeśli w instalacji nie ma naczynia wzbiorczego, ciśnienie w instalacji może zbyt szybko i mocno wzrosnąć. Może to doprowadzić do rozszczelnienia instalacji lub do zadziałania zaworu bezpieczeństwa.

Wyróżnikiem naczyń przeponowych Reflex jest to, że można je montować tylko przy zasilaniu instalacji z kotła gazowego lub olejowego. Tam, gdzie wewnętrzna automatyka nie dop0uści do przegrzania wody. Naczynia przeponowe Reflex sprawdzają się więc w instalacjach zamkniętych nazywanych także ciśnieniowymi. Każde naczynie przeponowe Reflex składa się z dwóch komór, wodnej i powietrznej. Komory te przedzielone są elastyczną przeponą. Podczas wzrostu objętości wody nastepuje sprężenie powietrza, ciśnienie wody wtedy lekko wzrasta.

hydraulika

Na co zwrócić uwagę wybierając naczynie przeponowe Reflex?

Wybierając naczynie przeponowe Reflex należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to jakiej pojemności wodnej instalacji. To bowiem do niej dobiera się wielkość oraz rodzaj naczynia wzbiorczego Reflex. Wielu fachowców przyjmuje, ze objętość naczynia powinna wynosić około 4% objętości wody, która znajduje się w rurach, kotle oraz w grzejnikach.

Podczas wyboru odpowiedniego naczynie przeponowego Reflex, należy brać też pod uwagę ciśnienie statyczne instalacji. Jest to najprościej mówiąc- wysokość między najniższym i najwyższym jej punktem. W przypadku gdy kocio0ł nie jest oryginalnie wyposażony w naczynie przeponowe zazwyczaj należy go uzupełnić o tzw grupę bezpieczeństwa, czyli naczynie przeponowe, zawór bezpieczeństwa oraz manometr.

Gdzie kupić korzystnie naczynia przeponowe Reflex?

Jest wiele miejsc, w których otrzymać można dobrej jakości naczynia przeponowe Reflex. Jednym z nich jest hurtownia hydrauliczna z Bydgoszczy Poterm. W miejscu tym znajduje się szeroki wybór naczyń przeponowych Reflex. Dostępne tam modele znajdują się w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach. Co ważne, sklep oferuje doradztwo podczas doboru naczynia wzbiorczego Reflex. W sklepie tym wszystkie naczynie Reflex znajdują się w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach. Sklep oferuje szybką realizację zamówień, bezpieczny i tani transport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 2 =