Strona główna » Deska sedesowa – zwykła czy wolnoopadająca?

Deska sedesowa – zwykła czy wolnoopadająca?

deska do WC

Gdy czeka nas remont łazienki, mamy przed sobą poważne zadanie, gdzie trzeba zaplanować dobrze kolejne kroki. Prócz wymiany prysznica, kabiny lub wanny, a także skuwania płytek, pomyśleć możemy również o wymianie miski lub kompaktu WC, a także desek do nich. Dla miłośników wygody jest pewne technologiczne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwi funkcjonowanie i korzystanie z toalety. Jest to deska wolnoopadająca. Jeśli jeszcze nie mamy takiej w domu, warto pomyśleć nad wymianą zwykłej deski sedesowej na tą wolnoopadającą właśnie.

deski sedesowe wc

Zalety deski wolnoopadającej

Istnieje kilka zalet desek wolnoopadajacych, które z pewnością przypadną do gustu wielu użytkownikom toalety. Deska wolnoopadająca w zasadzie posiada mechanizm, który pozwala na zamknięcie się deski samodzielnie. Opada ona powoli powodując cichy domyk. Grawitacja kontroluje opadanie deski na ogół, ale przy zastosowaniu odpowiednich zawiasów, grawitacja jest kontrolowana przez mechanizm. Oto kilka ważnych zalet desek wolnoopadających:

  • opadają cicho i bezszelestnie
  • deska sedesowa wolnoopadająca jest gładsza i przyjemniejsza w użytkowaniu
  • deska wc wolnoopadajaca nie zatrzaskuje się
  • deska klozetowa wlnoopadająca jest bezpieczna dla dzieci

Deska wolnoopadająca alternatywą dla zwykłych desek WC

Deska wolnoopadająca jest alternatywą dla trdycyjnych desek z duroplastu. Charakterystyczne dla nich są zawiasy, które tworzą mechanizm, który pozwala na powolne opadanie deski, co sprawia, że jest ona cicha i wygodna, a także bezpieczna. Tak naprawdę zamknięcie deski może nastąpić za pomocą jednego ruchu w dół, wystarczy delikatne popchnięcie, by deska wolnoopadająca zaczęła proces opadania.

To ogromny plus dla osób lubiących komfortowe rozwiązania w domu. Ponad to, dzięki temu, że deska wc opada powoli, unikniemy przytrzaśnięcia palców. Zastosowanie deski wolnoopadającej zwiększa bezpieczeństwo w domu. Dla osób, które posiadają dzieci jest to szczególnie ważne. Deska wolnoopadająca, jest również bardziej higieniczna, ponieważ jest mniej dotykana. Prezentuje się ona lepiej i jest wygodniejsza w użyciu niż zwykła deska.

klasyczna deska sedesowa

Jak zamontować deskę sedesową wolno opadającą?

Wszystkie deski montuje się w podobny sposób, możliwe są jedynie drobne różnice między modelami i producentami. Na przykład deska wolnoopadająca roca jest inna i ma inne zawiasy niż deska innego producenta. Wynika to z konstrukcji zawiasów. Producenci mają prawo stosować części dedykowane do danych modeli, aby potem móc je sprzedawać swoim klientom. Montaż zazwyczaj jest prosty, szczególnie w zwykłych deskach WC. Otóż zawiasy przykręca się do sedesu za pomocą klucza imbusowego. Na założony w ten sposób zawias mocowana jest deska. Z tyłu zawiasu znajdują się śruby, które regulują mechanizm. Mogą go przyspieszyć lub spowolnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − 4 =